7e draagt kampioenschap op aan John de Jong

SVZW 7 draagt kampioenschap op aan John de Jong

Drie wedstrijden voor het einde van de competitie kon SVZW 7 opnieuw kampioen worden van de 6e klasse. Nadat het team van de trotse coaches Witten, Roelofsen, Ter Haar, Bosch en Mensink het hele jaar al bovenaan de ranglijst had gebivakkeerd, kon de kroon op het werk (en dat op de voormalige Koninginnedag) worden gezet op zaterdag 30 april. Een overwinning in Marle op MVV’69 3 zou volstaan. Nadat in de week voorafgaand aan dit duel al de nodige voorbereidingen waren getroffen, kwam op zaterdag een heuse spelersbus voorrijden rond 11.30 uur langs de poort van ons sportcomplex. De technische staf liet werkelijk niets aan het toeval over en met strakke bleke koppies en de adrenaline gierend door het lijf nam de selectie, staf en supportersschare muisstil plaats op de comfortabele fauteuils van deze prachtig geoutilleerde bus. Nee hoor, niets was minder waar, vol grappen en grollen werd koers gezet richting Marle, alsof het ‘t zoveelste schoolreisje betrof. Voordat we Wierden uit waren, had Robert Dekkers al ontdekt dat de gordijnen echt wel voor de ramen waren af te halen. Met de wedstrijd was men dus niet echt bezig (veel meer met de festiviteiten erna), maar er moest natuurlijk nog wel gewonnen worden van MVV’69 3. Om 12.30 uur werd er afgetrapt en de eerste minuten waren toch een beetje nerveus van onze kant. Nadat de kampioensstress snel was weggevloeid kon er gebouwd worden aan een voorsprong en die zou al snel volgen. Binnen een kwartier werd het 0-1. Bertil Slomp ging aan de linkerkant goed door en trok de bal prima terug op Arjan Niezink. Arjan bedacht zich geen moment en op fenomenale wijze kogelde hij de bal met een streep in de kruising vanaf de rand van het strafschopgebied, alle aanwezigen verbijsterend achterlatend. Een schitterend doelpunt, alleen Arjan zelf bleef rustig. Zijn techniek liet hem immers nooit in de steek …… Omdat MVV’69 aanvallend geen potten kon breken, kwam SVZW steeds vaker voor het doel van de tegenstander. Voor rust nog werd het 0-2. Jan Timmerman begon aan een solo over links, keek wie er vrij stond voor de goal (niemand) en besloot toen zelf af te drukken. Zijn strakke schot in de hoek was de doelman van MVV’69 te machtig. De enige kans van de gastheren was vlak voor het rustsignaal. Doelman John Kosse besloot zelf de schotvaardigheid van de spits van Marle te testen en slaagde met glans hiervoor. Na de rust begon onze eigen Speedy Gonzalez (André Kikkert) zelfs te ontdooien. Loerend op zijn buitenkansjes (die toch altijd wel komen), ging hij diep op een lange bal, kapte vervolgens de nodige tegenstanders uit en schoot prima raak. Uitstekend doelpunt! Vlak voor tijd besloot André er nog maar één te maken, want samen met de geblesseerde Robbie Middag is hij nog steeds in de race voor de titel ‘topscorer van het seizoen’. Moet hij de laatste twee duels nog wel scoren, want Robbie staat er op dit moment nog twee op hem voor (26 om 28). Allemaal niet echt belangrijk, maar dat was wel het moment waarop de goed leidende scheidsrechter afblies. SVZW 7 is opnieuw kampioen na een 0-4 zege in Marle. Aanvoerder Koos Kiela ontving uit de handen van de voorzitter van MVV’69 een heuse kampioensschaal (heel leuk initiatief) en ook werd hem een immense beker overhandigd. Het was tijd voor een feestje. Nadat een willekeurig gekozen lid van de technische staf begrijpelijkerwijs niet mee wilde werken aan de douchescene, kregen de spelers en technische staf kampioensshirts overhandigd. Uiteraard danken wij onze sponsor hiervoor en alle anderen die het kampioensfeest tot een succes maakten. En dat werd het. Al snel werden er drie barbecues aangezet en samen met onze sportieve tegenstander werd er gegeten en gedronken (ja, dat ook een beetje..). Onze vleesmeesters zetten een ieder het ene na het andere culinaire hoogtepunt voor en de grote regelaar van de barbecue, Jan Catsburg, zag dat het goed was. Benieuwd of Zijne Koninklijke Hoogheid het zal behagen hem volgend jaar hiervoor een lintje te geven, maar wij hebben onze twijfels …. Aan dit feestje kwam uiteindelijk ook een eind en tegen 17.00 uur zette de bus weer koers richting Wierden. Echter, één persoon bleek te ontbreken. Robbie Middag vond het zo gezellig in Marle dat hij in gesprek bleef met de oranjehemden die hem maar wat graag lid wilden maken. Uiteindelijk namen we Robbie ook mee, maar het afscheid daar viel hem wel wat zwaar. In de buurt van Wierden aangekomen, werden de feestliederen luidkeels ingezet en al van verre zag/hoorde men de bus aankomen, waarbij de grote beker boven uit het busluik stak en de kampioensschaal nog net niet frisbeeënd door de bus ging. Het onthaal in de kantine was prachtig. De aanwezigen kwamen spontaan naar buiten om het zevende elftal te feliciteren. Sportief! Uiteraard vloeide ook in de kantine het gerstenat rijkelijk en toen dit achter de rug was, zette de helft van de selectie nog koers richting het plaatselijke shoarmarestaurant. Begrijpelijk, want aan drie karbonades, twee hamburgers, twee braadworsten, vele sateetjes (dank, familie Middag) en de nodige speklappen heeft niemand genoeg. Uiteindelijk belandde een deel van het gezelschap nog ‘Bie Hek’, waar tot in de late uurtjes werd nagepraat over deze bijzondere dag. Mooi om mee te maken. Vooral ook, vanwege de spontane felicitaties en de rondjes die het zevende elftal kreeg van veel leden. Dank daarvoor! Tot slot, zonder wie dan ook te kort te doen…. één felicitatie raakte ons het meest. Die van Ria de Jong. Zij stuurde die namens haar gezin naar ons elftal. Een prachtig gebaar, want SVZW 7 was ook het elftal van John. Vele jaren voetbalde hij in ons team en maakte daarbij vele hoogtepunten mee. Onze gedachten waren op een dag, juist als die van zaterdag, ook erg veel bij John. Aan hem dragen we dan ook vol trots het kampioenschap op. John, grote vriend, dit kampioenschap is speciaal voor jou!! Een echte SVZW’er, voor altijd in onze harten!

Marco ColletIMG-20160430-WA0001 (1)
Kampioen 7e 2 kampioen 7e elftal kampioen-2 Kampioen 7eKampioenen